Rybník na Samotách

 

Kraj: Plzeňský

 

Okres: Plzeň - jih

 

GPS souřadnice: 49.5146297N, 13.6978322E

 

Rybník na Samotách naleznete zde: https://mapy.cz/s/rajufupuka

 

Dnes vás zavedu k rybníku na Samotách u lesa, který se nachází na samotném vstupu do přírodního parku Pod Štědrým.

Byl krásný zimní den. Mlha byla všude, kam jen jsem se podíval, ale naštěstí nebyla tak hustá, že bych do ní narazil. Tento krásný zimní den jsem se vypravil na toulky přírodním parkem Pod Štědrým, na jedno z mých nejoblíbenějších míst z celého přírodního parku.

Tlapkal jsem nádhernou přírodou po boku člobrdice. Ségruši jsem měl kdesi daleko před sebou. Kam spěchala, to je mi dodnes záhadou. Tlapkal jsem po louce, svět jsem měl jako na tlapce a kolem sebe jsem měl ták krásnou přírodu, kterou by byla velká škoda jen tak prosvištět.

Tlapkal jsem po zasněžené louce s lesem po levé tlapce, polem po tlapce pravé a parádním výhledem přímo před famfrňákem. Po levé tlapce merčil jsem hluboký les a vysoké stromy schované pod námrazou. Po pravé tlapce merčil jsem zasněžené pole se spoustou pěšinek vyšlápnutých mými lesními kámoši. Přímo před famfrňákem merčil jsem kopce i kopečky, louky i pastviny, lesy i vesničky.

Tlapkal jsem nádhernou přírodou stále kupředu. Co chvilku jsem se nechal pohladit od člobrdice, co chvilku jsem si pomyslel, že jsem moc dobře věděl, kam se mám přestěhovat. Než jsem se nadál, protlapkal jsem kolem samot na Samotách a byl jsem na rozcestí.

Musel jsem se rozhodnout kudy kam. Mohl jsem tlapkat doprava, do mírného kopečka zpátky k domovu. Mohl jsem také tlapkat doleva, z mírného kopečka po kamenité cestě do míst krásnějších než krásných.

To se ví, vydal jsem se doleva. S lesem po levé tlapce a výhledem po tlapce pravé tlapkal jsem z mírného kopečka až do míst, kde se cesta schovává mezi vysokými stromy. Tady jsem objevil pěšinku mne ták moc dobře známou. Tady jsem objevil pěšinku, po které ták rád tlapkám ať je léto nebo zima.

Jen co jsem pěšinku zmerčil, opustil jsem kamenitou cestu, přeskočil jsem potůček a v mžiku jsem svištěl do stráně po měkoučké pěšince. Jen pár rychlých kroků mi stačilo k tomu, abych byl na stráni. Jen co jsem se na stráni zastavil, naskytl se mi výhled nevídaný.

Merčil jsem hluboký les a rybník přímo pod famfrňákem. Merčil jsem cestu schovanou v aleji stromů. Merčil jsem lávku vedoucí ke stavidlu, pod kterou dělám v létě se ségruší psí kusy.

Dotlapkal jsem k rybníku mne ták blízkému. Dotlapkal jsem k rybníku, který nemá jméno, a přesto by si ho moc zasloužil. Dotlapkal jsem k rybníku, kde si jeden připadá, jako by byl v pohádce.  Dotlapkal jsem k rybníku, kam se v létě chodím koupat a kam v tuhých zimách chodím bruslit. Dotlapkal jsem k rybníku, kde je krásně v každém ročním období.

 

Líbí se vám mé příběhy a rádi byste zažili můj výlet na vlastní kůži? Právě pro vás jsem připravil venkovní hru pro celou rodinu i partu přátel Tuláčkova stezka hlavolamů, kde vás čeká procházka nádhernou přírodou nebo městem a množství šifer a hlavolamů. Bližší informace o hře naleznete na webu https://stezkahlavolamu.cz/e-shop/c11

 

Tip na blízkou restauraci

 

Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat místo kde se nabaštit, zastavte se v hospůdce Na Faře v blízké obci Vrčeň. V hospůdce nejen skvěle vaří, ale točí i osvěžující malinovku.