Socha želvy

 

Kraj: Plzeňský

 

Okres: Klatovy

 

GPS souřadnice: 49.3411200N, 13.5636900E

 

Želvu naleznete zde: https://mapy.cz/s/devunerezo

 

Dnes vám štěknu o tom, jak jsem v lese potkal želvu. Že to není možné? Ale je. V pohádkovém lese Prašivice je možné snad úplně všechno.

Tlapkal jsem hlubokým lesem. Všude kam očadlo dohlédlo, rostly vysoké stromy. Pod vysokými stromy rostly mladé stromky, keře i květiny. Mech a kapradí by tu jeden pohledal, ale o vše ostatní, co do lesa patří, nebyla nouze.

Kde kvetly květiny a keře, poletovali motýli a včelky. Čím hustší lesní porost byl, tím více ptáčků mi do kroku pělo nádherné písně. V místech kde byl les hustší než hustý, měl i kamarád Puňťa co dělat, aby les svými paprsky ohřál. Ale šlo mu to. Krásnější hru světel a stínů jsem dlouho nezmerčil.

Tlapkal jsem hlubokým lesem po měkoučké pěšince a pod fousky si poštěkával, jak je tu krásně. Spokojeně jsem si do kroku vrtěl chvostem, famfrňák větřil bájo vůni lesa a celé mé já mělo radost větší než velkou.

Pomalu jsem po boku člobrdice tlapkal nádhernou přírodou a užíval si chvíli tady a teď, když se najednou pěšinka po které jsem tlapkal stočila doprava. Přišlo to tak náhle, že jsem se otočil. Jak jsem se otočil, přímo za mým chvostem, jen krůček ode mne, zmerčil jsem želvu. Zmerčil jsem želvu větší než velkou. Zmerčil jsem želvu větší než já.

Jak jsem želvu zmerčil, hrozně jsem lekl. V mžiku jsem se však z leknutí oklepal, radostně jsem si povyskočil a tlapkal jsem se s želvou pozdravit.

Nevím jak se to mohlo stát, ale les, kterým jsem tlapkal, jsem vůbec nepoznával. Zda to bylo ročním obdobím, zda to bylo hrou světel a stínů, kdo ví. Jak jsem však zmerčil želvu štěklo mi kde jsem. Vždyť za želvou sem chodím už roky a vždy jsem jí tu našel. Až tentokrát jsem se za ní málem na kus štěku nestavil. A to by byla škoda. Vždyť kámoška želva je věrnou obyvatelkou pohádkového lesa Prašivice.

 

 

Tip na ubytování

 

Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, podívejte se na web https://www.e-pobyty.cz/ a vyberte si ubytování dle vašich požadavků.