Studánka ve Žlíbku

 

Dnes vás zavedu ke studánce ve Žlíbku, kterou jsem objevil při svých pošumavských toulkách.

Byl krásný zimní den. Lehce mrzlo, zimní větřík jemně vanul a na obloze zářil kamarád Puňťa. Já jsem se toulal Pošumavím a pod fousky jsem si poštěkával, jak je tu krásně.

Tlapkal jsem nádhernou přírodou, svištěl jsem hlubokým lesem. Chvilku jsem tlapkal do kopečka, chvilku jsem svištěl z kopečka a dělal jsem psí kusy se ségruší. Svištěl jsem nádhernou přírodou s očadly, ušadly i famfrňákem v pohotovosti a užíval jsem si každou chvilku tak, jak to umím jen já.

Na každém roku jsem si užíval vůni přírody. Ušadla byla zaposlouchaná do šumu lesa a zpěvu kamarádů ptáčků, který jsem občas zaslechl, když jsem svištěl kolem houštiny. I očadla si přišla na své. Všude, kam jen se podívala, rostly vysoké stromy. Pod stromy byly koberce mechu. Co chvilku jsem zmerčil balvan, co chvilku jsem zmerčil keřík či rostlinku. Všude, kam jen se očadla podívala, merčil jsem námrazu, která dodávala lesu pohádkovou atmosféru.

Toulal jsem se Pošumavím a cesta mi šla krásně od tlapek. Najednou jsem zjistil, že stojím na konci lesa před kamennou zdí a musím se rozhodnout, kudy potlapkám dál. Na výběr jsem neměl mnoho cest. Mohl jsem tlapkat pouze doprava, do pořádného kopce, nebo jsem se mohl vydat doleva, z krátkého kopečka mezi domky.

To se ví, vydal jsem se z kopečka. Usvištěl jsem jen pár rychlých kroků a byl jsem mezi domky. Odbočil jsem doprava, utlapkal jsem několik dalších kroků a po mé pravé tlapce, před několika málo domky, těsně vedle silničky, zmerčil jsem obrovský ležící strom plný vodičky a malý potůček, kterým do stromu vtéká vodička.

To vám štěknu kamarádi, podobné místo jsem jaktěživ nespatřil. Snad na podzim v Krkonoších zmerčil jsem podobnou studánku. Ta ale byla proti této ták malinkatá. Studánka ve Žlíbku, jak se toto místo správně jmenuje, je velká studánka schovaná ve stromě se spoustou chutné vodičky. Dokonce je ve studánce tolik vodičky, že vodička z potůčku moc dlouho nepadá, než do studánky dopadne.

 

Líbí se vám mé příběhy a rádi byste zažili můj výlet na vlastní kůži? Právě pro vás jsem připravil venkovní hru pro celou rodinu i partu přátel Tuláčkova stezka hlavolamů, kde vás čeká procházka nádhernou přírodou nebo městem a množství šifer a hlavolamů. Bližší informace o hře naleznete na webu https://stezkahlavolamu.cz/e-shop/c11Tip na ubytování


Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, podívejte se na web https://www.e-pobyty.cz/ a vyberte si ubytování dle vašich požadavků.