Tajemné kameny

 

Kraj: Plzeňský

 

Okres: Klatovy

 

GPS souřadnice: 49.3496817N, 13.5455517E

 

Tajemné balvany najdete přibližně v těchto místech: https://mapy.cz/s/hacavuneja

 

Dnes vás zavedu k tajemným kamenům na které jsem narazil jen mrňousek od městečka Nalžovské Hory. Nejdříve jsem si myslel, že by to mohly být menhiry. Jelikož se mi historii kamenů nepovedlo dohledat, zůstaly pro mne tajemnými kameny.

Tlapkal jsem po úzké silničce, svět jsem měl jako na tlapce a kochal jsem se výhledy. Merčil jsem kopce i kopečky, merčil jsem nedalekou Šumavu. Z oblohy na mne dohlížel kamarád Puňťa a já měl takovou radost z toulání, jakou jsem již dlouho neměl.

Všude, kam očadlo dohlédlo, merčil jsem nádherou přírodu. Do kroku mi pěli kamarádi ptáčci ty nejkrásnější písně. Co chvilku se kolem mne proletěl kámoš motýl a to, že tlapkám po silničce kde jednou za čas projede auto, mi vůbec nevadilo.

Tlapkal jsem s kebulí plnou myšlenek a zároveň jsem si užíval chvíli tady a teď. To se ví, myslel jsem na to, kam mne asi cesta zavede. Myslel jsem na to, kdy konečně budu moci svištět s radostí v kožíšku neznámo kam. Byť jsem nyní musel tlapkat pomalu po boku člobrdice, stejně jsem měl velkou radost. Podobné výhledy jako dnes, ty už jsem dlouho nezažil.

Vůbec nevím jak dlouho jsem po silničce tlapkal. Mnohokrát jsem protlapkal zatáčkou, mnohokrát jsem protlapkal kolem kříže. Jen co jsem protlapkal kolem posledního stromu co na dlouho rostl u cesty, zmerčil jsem po své pravé tlapce pískovou polní cestu. Cestu vedoucí k prazvláštnímu remízku.

Jen co jsem polní cestu zmerčil, hodil jsem očadlem po člobrdici. Z jejího pohledu mi bylo jasné že ví na co myslím. Rozhlédl jsem se doprava i doleva, zamával jsem člobrdici chvostem na rozloučenou a v mžiku jsem svištěl polní cestou k prazvláštnímu remízku.

Svištěl jsem pískovou polní cestou vstříc místu, které mne ták lákalo. Svištěl jsem po boku kamarádů motýlů i kámošek včelek. Svištěl jsem kupředu ták rychle, až se mi od tlapek prášilo. Ušadla mi plápolala na kebuli, chvost se vrtěl radostí a já svištěl s radostí v kožíšku kupředu, přímo za famfrňákem.

Jen několik rychlých kroků mi stačilo k tomu abych dotlapkal do míst kde cesta začíná lehce stoupat. Jen pár dlouhých skoků mi stačilo skočit a už jsem byl u remízku. Doskočil jsem k tajemnému remízku, kde mne přivítaly balvany. Balvany ploché a vysoké. Balvany tak zvláštní, že jsem jim podobné ještě nikdy nezmerčil.

Stál jsem před balvany a valil jsem očadla. Za balvany jsem zmerčil křovíčko a za křovíčkem, to bylo něco. Nad posledními větvemi keřů převyšujících balvany, zmerčil jsem pro mne ták vzdálené šumavské kopečky. Kopečky krásné a vysoké. Zmerčil jsme kopečky nad kterými se proháněly bílé mráčky.

Stál jsem u balvanů a nemohl se vynadívat. O mou pozornost se přetahovaly parádní výhledy s tajemnými balvany. Najednou jsem byl jen já a člobrdice. Čas, ten se zastavil.Tip na ubytování


Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, podívejte se na web https://www.e-pobyty.cz/ a vyberte si ubytování dle vašich požadavků.